Актуальність розвитку органічного виробництва на Поліссі України

Доцільність впровадження в Україні органічного виробництва обумовлена необхідністю відтворення родючості ґрунтів та збереження навколишнього середовища; розвитку сільських територій та підвищення рівня життя сільського населення; зростання ефективності та прибутковості сільськогосподарського виробництва; забезпечення споживчого ринку здоровою якісною продукцією; зміцнення експортного потенціалу держави; поліпшення іміджу України як виробника та експортера високоякісної органічної продукції; забезпечення продовольчої безпеки України.

Наразі в галузі землеробства більшість товаровиробників прагнуть здійснювати багатогалузеве виробництво з широким набором сільськогосподарських культур та відновлення родючості ґрунту шляхом використання великої кількості мінеральних добрив та хімічних засобів захисту. Такі системи в умовах ринку виявилися економічно неефективними в ряді регіонів країни, насамперед на Поліссі, де природно-кліматичні умови для ведення сільськогосподарського виробництва найбільш несприятливі, а перспективи отримання зовнішніх інвестицій у виробництво найменш реальні.

Зона Полісся займає 24,9% території України і є важливим центром сільськогосподарського виробництва, де розміщено біля 16,7% ріллі, 30,3% сінокосів та пасовищ. Тому подальша перспектива розвитку аграрного природокористування в зоні Полісся полягає в імплементації принципів охорони природного середовища та раціонального використання природних ресурсів у процеси сільськогосподарського виробництва. Полісся, яке характеризується нестійким погодним режимом, є ризикованою зоною для інтенсивного землеробства, що обумовлює необхідність пошуку системи ведення землеробства, яка б відповідала умовам, що реально склалися.
Такою системою є органічне виробництво. Це підтверджується тим, що проекти із екологічно виваженого землеробства на поліських землях, які б враховували особливості природно-кліматичних умов, агрохімічних властивостей ґрунтів, розроблялися починаючи з 80-х рр. минулого століття.
Впровадження органічного виробництва є інноваційним напрямом розвитку сільського господарства, що потребує відповідного наукового та освітнього забезпечення, змін в структурній та функціональній організації управління аграрною сферою.
Ключові цінності та принципи діяльності Центру
- Здоров’я
- Справедливість
- Безпека
- Довіра клієнтів
- Стратегічна орієнтація

- Екологічність
- Турбота про довкілля
- Збереження традицій
- Інноваційність
- Відповідальність